برای انتخاب بهترین ایمپلنت دندان توجه به ۳ قطعه آن بسیار مهم است.خواندن ادامه مطلب به شما عزیزان توصیه می گردد.

بیش از ۴۰۰ برند اصلی و متفرقه ایمپلنت دندان در دنیا وجود دارد که اکثرا بسرعت وارد بازار شده و به همان سرعت ناپدید می شوند.بنابراین فقط تعداد محدودی از آنها دارای سابقه ساخت طولانی هستند.

در مورد سلامتی خود، بر اساس تبلیغات انتخاب کنیم یا بر اساس کیفیت؟؟؟

انتخاب بهترین ایمپلنت دندان بر اساس دوام و ماندگاری است و به ۳ اصل مهم بستگی دارد:

اول: ایمپلنتی که بیشترین چسبندگی به استخوان را ایجاد میکند. این چسبندگی یا جوش خوردن، مستقیما به طراحی پیچها، درجه خلوص ایمپلنت و نوع مواد قرار گرفته بر روی سطح ایمپلنت مرتبط است.

دوم: کیفیت پایه بین ایمپلنت و پروتز که اباتمنت نام دارد. قطعات غیر اصلی و بی کیفیت این  اباتمنت ها(که به وفور و با قیمت ارزان وجود دارند) باعث تفاوت بسیار زیادی در ماندگاری و دوام ایمپلنت ها می شود.بغیر از دوام کم، امکان ایجاد عفونت، بوی بد دهان، درد و عدم رضایت از جویدن و غیره نیز خواهند شد.

سوم: جنس روکش یا پروتز که در آخرین مرحله ساخته می شود. روکش های سرامیکی دارای انواع مختلف از نظر استحکام و زیبایی هستند و ماندگاری آنها نیز بسیار باهم فرق دارد.انواع بی کیفیت روکش ها، بسرعت دچار شکستگی و تغییر رنگ می شوند.

مجموعه این ۳ عامل تعیین کننده بهترین ایمپلنت است، و فقط خود ایمپلنت به تنهایی مهم نیست.

لازم به یادآوری است که در تمامی موارد و برای همگان، نمیتوان ایمپلنت گذاشت و نیاز به معاینه و بررسی کامل است.درغیر اینصورت، غیر از دوام کوتاه، مشکلات دیگری را نیز بهمراه خواهد داشت.

 

  • کشورهای سازنده و برندهایی که بهترین ایمپلنت دندان را می سازند، تعدادشان محدود است. بعلت کیفیت بالاتر، ماندگاری ایمپلنت آنها بیشتر است و چون هزینه بسیاری برای ساخت و تحقیقات می کنند،هزینه بیشتری دارند.بسیاری از کشورها و برندهای دیگر بدلیل کیفیت ساخت پایینتر، ایمپلنت های ارزان‌تری دارند.شما و دندانپزشک شما را ترغیب به استفاده از ایمپلنت ارزان و کم کیفیت و فاقد ماندگاری می کنند. در نهایت، برای انتخاب بهترین ایمپلنت، جایگاهی ندارند.فراموش نکنید که هیچ ارزانی، بی دلیل نیست.
  • دانش و آگاهی به روز دندانپزشک ایمپلنتولوژیست شما  و تبحر او نیز در درمان شما بسیار مهم است.و درضمن مسلما هرزمان که قیمت محصولی،از قیمت متعادل و متعارف روز و بازار کمتر بود، به کیفیت آن محصول شک و تردید پیدا کنید و با آگاهی بیشتری انتخاب نمایید.مخصوصا وقتی که سلامتی شما مهمترین اصل است.
  • در مورد سلامتی خود، یکبار انتخاب صحیح، باعث عدم نیاز به مراجعات مکرر و هزینه های مجدد خواهد شد.ضمن اینکه باعث صدمات مختلف (از جمله ازدست دادن مقدار زیادی از استخوان و لثه)شده و درمواردی قابل اصلاح و جبران و انجام ایمپلنت مجدد نیست